Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM,14 Mart 2018 Çarşamba günü bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İlçemizi ziyaret etmiştir.
Sayın Valimiz İlçemize gelişinde İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet KOCABEY tarafından karşılandı. İlçemiz Karapınar Köyünü ziyaretinde, Köy Muhtarı Ramazan BATMAZ ve köy sakinleriyle bir araya gelerek, köyün sorunları hakkında bilgi aldı ve yapılması gerekenler hakkında gerekli talimatları verdi.
Sayın Valimizin inceleme ve ziyareti Kızılca köyüyle devam etti. İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet KOCABEY ve Hemşehrimiz İşadamı Elazığ Borsa Başkanı Mehmet Ali DUMANDAĞ ile beraber İl Özel İdare tarafından yapılan jeotermal sondaj arama çalışmalarının yapıldığı şantiye alanını ziyaret ederek, sondaj çalışmaları hakkında mahallinde görevlilerden bilgi aldı.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde başlatılan “OKUR - YAZAR SEFERBERLİĞİ” kapsamında İlçemiz Nuri Özaltın İlkokulunda açılan okuma yazma kursunda, kursa devam eden kursiyerlerle bir araya gelen Sayın Valimiz mesajındaİlimizde başlattığımız okuma-yazma seferberliği kapsamında 8664 kursiyer kaydı yapılmıştır. Bugün Karakoçan ilçemizde açtığımız kursu ziyaret ettik. Bayanlar bu konuda oldukça başarılı Okur- Yazar seferberliği kurslarına devam eden tüm vatandaşlarımızı yürekten kutluyorum. Devlet vatandaş el ele verelim daha çok hizmetler yapalım daha güçlü olalım” dedi.
Daha sonra Vali Çetin Oktay KALDIRIM, “14 Mart Tıp Bayramı” münasebetiyle Karakoçan Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarının bayramını kutladı ve hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ederek acil şifalar diledi.
1989 yılında Siirt’te Şehit düşen Jandarma Er Aziz ÖZGÜ’ nün İlçemiz Kırkpınar Mahallesinde bulunan ailesini ziyaret ederek, Şehidimizin ailesine Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim eden Vali KALDIRIM, daha sonra Karakoçan Sanayi Bölgesinde demir ve çelik üzerine faaliyet gösteren TOPRAKSAN' ı ziyaret etti. Sanayi Bölgesi  Başkanı Özcan DEMİR' den kurulması planlanan 26 adet yatırım hakkında bilgi aldıktan sonra İlçesinden ayrıldı.