Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM İlçemizdeki ziyaretine Karakoçan Belediyesi ile başladı.
 
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet KOCABEY’ den çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Kaldırım daha sonra, Karakoçan Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Karakoçan Belediyesi Otobüs Terminali İnşaatı, halk kütüphanesi ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi ve vatandaş ve esnafları da ziyaret etti.
 
Vali Kaldırım, Elazığ İl Özel İdaresi ve Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen jeotermal çalışmalar sonucu 43 derecelik sıcak su bulunmasıyla sonuçlanan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Burada bir konuşma yapan Vali Kaldırım, “Karakoçan’ı sağlık turizm merkezi yapacağız. 5 yıldızlı bir otel yapımı sözü almıştık. Çok sayıda yatırımcının da yatırım yapma taleplerinin olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Bunlar sevindirici gelişmelerdir. Şehrimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
       
 

T.C. KARAKOÇAN KAYMAKAMLIĞI 
Resmi İnternet Sitesi Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Karakoçan Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler resmi nitelik taşımamaktadır.